Witamy serdecznie,
Inicjatywa zorganizowania Wolnego Jarmarku Toruńskiego zrodziła się spontanicznie, w odpowiedzi na potrzeby nasze i wielu innych ludzi, którzy podobnie jak i my starają się żyć świadomie, którzy również dokonują świadomych wyborów konsumenckich. Niestety na naszym lokalnym rynku ogólnie dostępna oferta nie daje często możliwości ich realizacji.

Oferta „zielonych ryneczków” jest ograniczona do dwóch dni w tygodniu i niestety zupełnie niedostępna dla pracujących etatowo. Pozostają więc markety i osiedlowe sklepiki. Tym pierwszym mówimy stanowcze NIE! Co do oferty tych drugich – niestety jest bardzo ograniczona i również wiele produktów to masowa produkcja czy uprzemysłowione uprawy.

Wielu z nas indywidualnie szuka osób – małych producentów, rolników, którzy „wracają do natury” i rezygnują z przemysłowej uprawy i hodowli, a ich oferta to produkty wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami, to uprawa i hodowla bez sztucznych, chemicznych dodatków!

Wychodząc naprzeciw tej potrzebie zrodziła się idea aby dostęp do „dobrego i zdrowego” produktu był możliwy dla każdego. Chcemy też wspierać lokalną, małą przedsiębiorczość i promować zdrowy, świadomy styl życia.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy myślą podobnie jak i my do przyłączenia się do naszej akcji!
Startujemy 19 kwietnia o godzinie 11.00 Ruiny Zamku Krzyżackiego!

Z tego miejsca chcemy też złożyć serdeczne podziękowania dla Centrum Kultury Zamek Krzyżacki za udostępnienie przestrzeni dla naszej inicjatywy.

ckzamek.gif

Organizatorzy - Filip i Renata

P.S. Jako że nasza akcja nie jest efektem długich planowań i przemyśleń tak i nasz serwis powstaje na „gorąco” i brakuje w nim jeszcze wielu informacji, które przygotowujemy i które, obiecujemy już wkrótce się pojawią!

kozi-zakatek1.jpg